Biografie mistrzów

Sensei Edward Germanov

Sensei Edward Germanov urodził się 5 Maja 1966r. w Sofii, Bugaria. Sztuki walki ćwiczy od 1980 roku. Na początku Kyoku shin kai Karate później Judo aż w 1986r. rozpoczął treningi Aikido.

Jego pierwszym nauczycielem był Sensei Petko Petkov, a następnie kontynuował treningi pod okiem Sensei Georgy Penev (Sensei Penev sprowadził Aikido do Bułgarii).

Od roku 1990 Sensei Germanov rozpoczał trening pod okiem Shihan Toyoda, podążając za nim po Europie, USA i Japonii. W 1990 roku również zakłada BAA (Bulgarian Aikido Association) której pozostaje szefem i głównym instruktorem.

W 1997r. jako pierwszy uczeń i Uchideshi Shihan Toyoda uzyskał stopień 4dan. Rok później w 1998r. odbył ciężki trening Zen w klasztorze Cho Zen Ji na Hawajach. W tym samym roku Germanov Sensei ćwiczył pod okiem Doshu Moriteru Ueshiba w Aikikai Hombu dojo Tokyo oraz u Shihan Kobayashi biorąc również udział w ,,XXXVI All Japan Aikido Demonstration'' w Budokan, Tokyo.

Po śmierci swojego nauczyciela Shihan Toyoda, postanowił kontynuować jego drogę i nauczać jej na całym świecie, m.in.: w Serbii, Polsce, Litwie, Czechach, Słowenii, Węgrzech, Słowacji, Grecji, UAE (Dubaj i Oman), Cyprze, Tunezji czy Stanach Zjednoczonych.

Od 2001r. Sensei Germanov ćwiczy też grappling i MMA (Mieszane Style Walki) pod okiem Sensei Gokor Chivichyan, od którego otrzymuje stopnień 5dan w tym systemie.

Poza tym Sensei Germanov ćwiczy również Shodo (kaligrafia japońska), najpierw pod okiem Shihan Toyoda, a obecnie Shihan Tajiri oraz Zen pod okiem Tenzan Gensho Rokoji (Buddyjskie imię Shihan Fumio Toyoda) oraz Hosokawa Roshi. Obecnie sam jest wyświęconym kapłanem Zen i sukcesorem Dharmy.

W 2009r. Sensei Germanov zakłada ,,Tendokan International'' (częścią tej organizacji jest nasza organizacja – POA) której zostaje prezydentem. Jest to niezależna organizacja podlegająca bezpośrednio pod Hombu Dojo, której celem jest propagowanie Aikido na całym świecie w duchu nauczania Shihan Toyoda.

Dziś Sensei Gemanov posiada stopień 6dan i spotkać go można na corocznych seminariach w Polsce, jak i wielu innych wszędzie na świecie.